Türk basını haber olarak vermiyor, uyuşturucu taşırken yakalan 5 kişinin kimliğine ulaştık.

Diyarbakır Lice İlçesi’nde arama noktasında durdurulan bir mahkum aracında İlçe Jandarma Karakol Komutanı ile 3 asker uyuşturucu kaçırmaya çalışırken yakalandı. İçinde mahkumun da olduğu araca esrar koyan askerler, narkotik köpeklerinin havlamasıyla fark edildi.

Aralarında İlçe Jandarma Karakol Komutanı ile 3 asker de var. Gözaltına alınan askerlerden birinin suçunu itiraf etmesiyle gerçekler ortaya çıktı.

Independent Türkçe’de yer alan habere göre, Diyarbakır Lice İlçesi’nde arama noktasında durdurulan bir mahkum aracında İlçe Jandarma Karakol Komutanı H.K ile uzman çavuşlar O.T, F.Ö ve K.T, uyuşturucu kaçırmaya çalışırken yakalandı.

Mahkum aracına sevkiyat

Savcılık kaynaklarından alınan bilgiye göre olay şöyle gelişti.

Diyarbakır’ın Lice İlçesi’nde ‘uyuşturucu ticareti yapmak’ suçlamasıyla gözaltına alınan bir kişi Lice Adalet Sarayı’nda hakim karşısına çıktı. Mahkeme şahsın tutuklanmasına karar verdi. Tutuklanan kişinin Diyarbakır’a sevki için İlçe Jandarma Karakol komutanı H.K ile uzman çavuşlar O.T, F.Ö ve K.T görevlendirildi. Uzun süredir ilçede görev yapan rütbeli askerler, mahkumun bulunduğu askeri araca 8 kilogram esrar koydu.

Narkotik köpekleri havladı, komutanlar yakalandı

İçinde Lice Merkez Jandarma Komutanı ile 3 uzman çavuşun bulunduğu araç Mermer Karakolu önünde durduruldu. Arama noktasındaki sohbet sırasında narkotik köpekleri havlamaya başladı.

Narkotik köpeklerinin tepki vermesiyle görevli askerler harekete geçerek kapının açılmasını istedi. Araç içerisinde yapılan detaylı aramalarda 8 kilogram esrar maddesi ele geçirildi.

4 asker tutuklandı

Gözaltına alınan 4 asker, Jandarmadaki ifade işlemlerinin ardından Diyarbakır’a gönderildi. Sulh Ceza Hakimliğinde ifade veren karakol komutanı ve 3 uzman çavuş, ‘uyuşturucu ticareti’ yapmak suçundan tutuklandı. Askerler Diyarbakır D Tipi Cezaevi’ne gönderildi.

Tutuklanan askerlerden biri, bölgedeki iki muhtar ve bazı köylülerle işbirliği yaptıklarını, esrar maddesinin iki köy muhtarı tarafından temin edildiği ve askerlere verildiği itiraf etti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*