KÜRTLER, SADDAM VE ERDOĞAN GİBİ DİKTATÖRLERE LAİKTİR DİYEN İMAM ÖZÜR DİLEDİ

Kürtlere Erdoğan ve Saddam Hüseyin gibi diktatörler layıktır diyen İranlı İmam yoğun tepkiler üzerinden Kürtler’den özür diledi.

İranlı İmam Muhammed Tevhidi, sosyal medya hesabından yaptığı bir açıklamada Kürtlerin Saddam ve Erdoğan gibi diktatörlere layık olduğunu söylemiş ve ardından tepkilere neden olmuştu.

kamuoyunda yoğun tepkilere maruz kalan Muhammed Tevhidi’nin açıklamasının ardından başka bir açıklama yayımlayarak, “Benim teyzelerim de Kürtlerle evli” diyerek özür diledi.

Geçen günlerde Duhok’ta evcilleştirilmiş dişi bir aslanın doğum günü kutlanmıştı. Orada adetlere göre kutlanan doğum günlerinde önce iyi ki doğdun sloganı atılır ve ardından fırsat buldukları bir anda pasta doğum günü olanın yüzüne atılır. Böylece doğum günü kutlanır.

Duhok’ta evcilleştirilmiş dişi aslanın doğum gününü kutlanırken iyi ki doğdun sloganı ardından pasta aslanın yüzüne atılmıştı. Videosu çekilen aslan sosyal medyada paylaşılmıştı. Bu video sosyal medyada ilgi toplamıştı.

Aslan sahibi Şeyh Bılınd Brifkani yaptığı açıklamada, “Biz evde beslediğimiz aslanın birinci yaş gününü kutladık. Kesinlikle hiç bir şekilde aslanı incitmedik normalde insanların da kutladığı gibi aslanın yeni yaş gününü kutladık. Biz aslanımızı seviyoruz. Kimse olayı başka yerlere çekmesin” dedi.

İranlı İmam Muhammed Tevhidi sosyal medya hesabında ise tepki gösterdi. İmam Muhammed Tevhidi açıklamasında, “Bu halk Saddam ve Erdoğan gibi onları çöp olarak kullanan diktatörlere layıktır. Hayvanlara böyle davrandıkları için tüm bu felaketler başlarına geliyor” ifadelerini kullandı.

Kamuoyunda tepkilere neden olan bu paylaşımın ardından ayrı bir açıklama yapan Muhammed Tevhidi, “Benim teyzelerim de Kürtlerle evli” diyerek özür diledi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*