Kürt iş adamı Yılmaz Üzeyiroğlu’dan HDP’li seçmenlere hatırlatma

Kürt iş adamı  Yılmaz Üzeyiroğlu HDP’li seçmenlere hatırlatma yaparak ”Selahattin Demirtaş ve arkadaşlarının dokunulmazlığını kaldıran yasa Kılıçdaroğlu ve arkadaşlarının oyu ile gerçekleşti” diyerek, Edirne F Tipi Cezaevinde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’a destek çıktı.

Kürt iş adamı  Yılmaz Üzeyiroğlu daha önce Amedspor’a sponsor olmuş ve Kürtlerin büyük beğenisini kazanmıştı

Üzeyiroğlu sosyal medya hesabında yaptığı açıklamada: ”Bunun muhatabı Türkiye cumhuriyeti ve 30 milyon gönül bağı olan CHP’nin sorunudur.” dedi

Yılmaz Üzeyiroğlu’nun sosyal medya hesabında yaptığı açıklama şu şekilde:

”Her dönemde olduğu gibi bundan öncede yarı erkek birini parlatıp mafya olarak çıkaran akıl onu kullanıp çöpe attı. Şimdide Alaatin Çakıcı’yı çıkarttılar. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu tehdit ediyor. Bunun muhatabı Türkiye cumhuriyeti ve 30 milyon gönül bağı olan CHP’nin sorunudur. Selahattin Demirtaş ve arkadaşlarının dokunulmazlığını kaldıran yasa Kılıçdaroğlu ve arkadaşlarının oyu ile gerçekleşti. Bunu unutmayın Selahattin Demirtaş’ı tehdit eden ve edecek adam daha doğmamıştır. Karşısında bizi bulur, kim olursa olsun farketmez. Biz bu ülkede birinci sınıf vatandaşıyız. Bu ülkenin sahibiyiz Selahattin Demirtaş 15 milyon Türkiye vatandaşının iradesidir.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*