Kürd Gençlik Platformu’ndan BM’ye Kürdistan’ın referandumunu tanıma çağrısı

Kürd Gençlik Platformu(Platforma Ciwanên Kurd) Kürdistan Bölgesi’nin bağımsızlık referandumunun 4’üncü yıldönümü vesilesiyle bir mesaj yayımladı. Kürt Gençlik Platformu mesajında BM’yi Referandumun sonuçlarını kabul etmeye ve Ulusların Kendi Kaderini Tayin Hakkını ilkesinin gereğini yapma çağrısı yaptı.

Kürd Gençlik Platformu’nun mesajı şöyle:

“Biz Platforma Ciwanên Kurd olarak BM’yi Referandumun sonuçlarını kabul etmeye ve Ulusların Kendi Kaderini Tayin Hakkını ilkesinin gereğini yapmaya çağırıyoruz, Güney Kürdistanlı yurtsever güçlerden bu parçadaki ulusal kazanımların korunması için, yüzbinlerce Enfal kurbanı ve şehidlerin kanı ve canı pahasına yapılan referandumun sonuçlarını hayata geçirilmesi amacıyla bir an önce aynı masa etrafında toplanmaya çağırıyoruz.

Referandumun yıldönümü nedeniyle, referandum sürecinde Başta Sayın Mesud Barzani olmak üzere Referandum Komitesi’ni bir kez daha kutluyoruz.

Referandum sonucu, bağımsız devlete giden yolumuzu aydınlatıyor, Kürdistanlı yurtsever güçlere güç veriyor.

Tüm dünya ve bölge devletlerini, bölgede bulunan silahlı gurupları, siyasi güçleri Kürdistan Bölgesi’nin egemenlik haklarına saygı göstermeye çağırıyoruz.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.