DSG’DEN TÜRKİYE AÇIKLAMASI

DSG Genel Komutanı Mazlum Abdi yaptığı açıklamada, Türkiye’nin özerk yönetim üzerindeki tehditleri IŞİD’e karşı mücadeleyi aksattığını söyledi.

Demokratik Suriye Güçleri (DSG) Genel Komutanı Mazlum Abdi bölgedeki gelişmeleri değerlendirdi. Mazlum Abdi’nin gündeminde Türkiye ve IŞİD’e karşı mücadele vardı.

Komşu ülkelerle sorunları askeri yollarla çözülemeyeceğini ve bu seçenekten yana olmadıklarını söyleyen DSG Genel Komutanı Mazlum Abdi, Türkiye’nin bölge üzerindeki tehditlerinin IŞİD’e karşı mücadeleyi aksattığını dile getirdi.

Öz Savunma Güçleri kanununu görüşmek için Doğu ve Kuzey Özerk Yönetim Meclisi Ayn İsa’da bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantı Ayn İsa’da bulunan merkez binasında gerçekleştirildi.

Toplantıda açıklamalarda bulunan DSG Komutani Mazlum Abdi, Özerk yönetime yönelik her türlü tehdide karşı hazır olduklarını ve IŞİD’in hücre yapılanmasına yönelik son hızla mücadeleye devam edeceklerini söyledi.

Uluslararası Koalisyon ile teröre karşı mücadelede iyi adımların atıldığını söyleyen Mazlum Abdi, bölgede 15 askeri meclisinin kurulduğu ve bu meslisin bölgedeki gençlerden oluşturulduğunu aktardı. NTWnews

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*