AHMET HAKAN: SEÇİMİN KAYBEDENİ ABDULLAH ÖCALAN’DIR

Adalet ve Kalkınma Partisi’ne (AKP) yandaşlığıyla bilinen Ahmet Hakan yaptığı açıklamada İstanbul seçiminin kaybedeni Abdullah Öcalan’ın olduğunu söyledi.

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan köşe yazısında İstanbul seçimlerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. İstanbul seçimlerine ilişkin bir makale yayımlanan Ahmet Hakan, artık Öcalan’ın Kandil’e söz geçirmeyeceğini öne sürdü.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimine sayılı günler kala PKK lideri Abdullah Öcalan ile görüşen Doç. Dr. Ali Kemal Özcan, Öcalan’ın İstanbul’daki seçimlerde HDP’ye tarafsızlık çağrısı yaptığını iddia etmişti. Bu iddia tartışmalara neden olmuştu.

Konuya ilişkin Hürriyet yazarı Ahmet Hakan bir makale yayımladı. Söz konusu makalesinde İstanbul seçimlerinin en büyük kaybı “Tarafsız kalın” çağrısı yapan PKK lideri Abdullah Öcalan’ın yaşadığını öne sürdü.

Makalenin devamında Öcalan’ın kaybetme sebeplerini açıklayan Ak Parti yandaşlığıyla bilinen Ahmet Hakan şu ifadelere yer verdi: “Bu seçimin kaybedeni Öcalan; Bu süreçte HDP tabanına egemen olmadığı, Kandile söz geçirmediği, karizması çizildiği ve bundan sonraki süreçlerde muhatap alınması konusunda tehlikeye girdiği ortaya çıkmıştır” dedi. NTWnews

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*